W Dymitrowie Dużym zakończono realizację II etapu budowy kanalizacji sanitarnej, w ramach którego powstało ponad 2,7 km sieci kanalizacyjnej. Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu „Rozbudowa infrastruktury wodno–kanalizacyjnej oraz budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Baranów Sandomierski – poza granicami aglomeracji”, objętego bezzwrotnym wsparciem z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

W ramach zadania wykonano również odcinki sieci kanalizacyjnej o łącznej długości blisko 1 km na ul. Polnej w Woli Baranowskiej, ul. Baranowskiej w Suchorzowie i przysiółku Koniecpól w Ślęzakach oraz sieci wodociągowej o długości ok. 360 mb na ul. Polnej w Woli Baranowskiej i w miejscowości Dąbrowica.

Łączna wartość zadania wyniosła 3 456 647,50 zł, z czego  2 714 221,60 zł stanowiło dofinansowanie ze Środków KPO. Wykonawcą robót była firma Ekokanwod Czyszczoń i Półtorak sp. k., specjalizująca się w realizacji inwestycji wodno-kanalizacyjnych.

Zrealizowane prace stanowią kolejny etap rozbudowy infrastruktury komunalnej gminy, poprawiając dostęp mieszkańców do sieci kanalizacyjnej i wodociągowej.

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Jolanta Koper
Osoba aktualizująca
Jolanta Koper
Data wytworzenia
10.03.2026
Data publikacji
10.03.2026
Data modyfikacji
25.03.2026