Już w najbliższy piątek rusza akcja ,,Rowerem przez Gminę Baranów Sandomierski,
w ramach której przez 14 tygodni będziemy odkrywać najpiękniejsze zakątki naszej Gminy.

Niejednokrotnie podczas rozmów możemy usłyszeć, że Baranów Sandomierski kojarzy nam się tylko z Zamkiem, Dymitrów Duży z Kopcem Sursum Corda, a Durdy z dużym obszarem lasów i stawów. Zapominamy o ciekawych zabytkach, przydrożnych kapliczkach i miejscach historycznych. Doceniamy inne piękne zakątki Polski, nie znając tego co za przysłowiowym płotem.

Dwanaście sołectw i dwa osiedla położone na terenie Gminy Baranów Sandomierski są niezwykle ciekawe. Pragniemy zachęcić mieszkańców do aktywnej turystyki rowerowej, jednocześnie zachęcając do zwiedzania ciekawych miejsc i zabytków na terenie Gminy Baranów Sandomierski .

Na blisko 125m² możemy zobaczyć wiele zabytków, pomników przyrody, zapoznać się z tablicami historycznymi i informacyjnymi, a przy tym podziwiać piękne krajobrazy. Warto więc promować poszczególne miejscowości wśród mieszkańców i turystów, którzy każdego roku licznie odwiedzają te tereny.

Wychodząc naprzeciw Samorząd Gminy Baranów Sandomierski zachęca do udziału w 14-tygodniowej akcji ,,Rowerem przez Gminę Baranów Sandomierski’’. Rowerowa przygoda rozpocznie się  28 maja i potrwa do  27 sierpnia 2021.

W ramach akcji promującej Gminę w każdy piątek ukaże się informacja na temat kolejnego sołectwa lub osiedla, przedstawiająca listę ciekawych miejsc, które zostaną oznaczone także na mapie. Dzięki, temu każdy zainteresowany, będzie mógł zobaczyć najciekawsze i najpiękniejsze miejsca, zapoznać się z ich historią
i ustalić dokładne położenie. To idealna okazja by w słoneczny, ciepły weekend aktywnie spędzić czas z rodziną, sąsiadem czy przyjaciółmi.

Zwieńczeniem akcji, będzie planowany na ostatni weekend sierpnia Karpacki Wyścig Kurierów dla Amatorów 2021, odbywający się na terenie naszej Gminy. Podczas tego wydarzenia tak jak już wcześniej wspominaliśmy w piątkowym artykule kolarskie umiejętności, będzie mogło zaprezentować 200 zawodników na trasie liczącej 75 km ( trzy rundy po 25 kilometrów oraz trzy lotne finisze na trasie). Start i finisz odbędzie się w Baranowie Sandomierskim.

 

Zachęcamy Państwa do letniej trasy rowerowej!

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
24.05.2021
Data publikacji
24.05.2021
Data modyfikacji
25.05.2021