Już niebawem rusza kolejna akcja Gminy Baranów Sandomierski. Tym razem przez najbliższe miesiące  poznacie Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Miasta i Gminy Baranów Sandomierski, które prężnie działają na terenie poszczególnych sołectw.

Akcja ma na celu promocje aktywnie działających stowarzyszeń, których siedziba mieści się na terenie Miasta
i Gminy Baranów Sandomierski.  Koła Gospodyń Wiejskich w ostatnich latach cieszą się dużym zainteresowaniem, to one z reguły są motorem napędowym działalności lokalnej społeczności. Organizują różnego typu wydarzenia, integrują mieszkańców, a przy tym kultywują polskie, lokalne tradycje, zwyczaje i obyczaje. To w ich szeregach możemy spotkać córki, mamy i babcie, bo tu nie ma ograniczeń wiekowych. Ciekawostką jest również to, że do stowarzyszeń mogą dołączyć również Panowie.

Na terenie Gminy Baranów Sandomierski znajduje się aż 11 Kół, każde z nich jest inne, a tym samym wyjątkowe. Dlatego to właśnie im dedykujemy kolejną akcję.

Co pokażemy w ramach akcji? 

W ramach akcji promującej działalność KGW na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Baranów Sandomierski ukazywać się będą reportaże na temat każdego z 11 KGW, a w nich: wrócimy do korzeni
i przekażemy historię powstania poszczególnych Kół Gospodyń Wiejskich, przedstawimy działalność stowarzyszeń, ich osiągnięcia i sukcesy, a także plany na przyszłość. Dzięki, temu  zobaczymy jak Kobiety Gospodarne i Wyjątkowe działają na terenie nie tylko naszej gminy, ale także powiatu, województwa, a nawet całego kraju promując piękne tradycje.

To także idealna okazja by podjąć decyzję o wstąpieniu w szeregi Kół Gospodyń Wiejskich i działań na rzecz lokalnej społeczności.

Zwieńczeniem akcji, będzie planowana na ostatni weekend sierpnia Biesiada Baranowska, odbywająca się na terenie naszej Gminy. Podczas, której Koła Gospodyń Wiejskich zaprezentują swoje stoiska, a Państwo zobaczą ,,na żywo’’ aktywność KGW.

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
31.03.2022
Data publikacji
31.03.2022
Data modyfikacji
31.03.2022