Miesiąc listopad, który każdemu Polakowi kojarzy się z patriotyzmem, ponieważ to właśnie w tym miesiącu przypada jedno z najważniejszych świąt państwowych, powoli dobiega końca. Warto jednak wspomnieniami wrócić do dnia 11 listopada, w którym Polacy celebrują swoją niepodległość i upamiętniają bohaterów, którzy walczyli
o wolność kraju.

Obchody obejmują wiele uroczystości, każdy w inny sposób wyraża szacunek i wdzięczność za wolność. Swój własny pomysł na ten dzień znaleźli uczniowie uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ślęzakach, którzy zorganizowali „Bieg dla Niepodległej”.

W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych: Wicestarosta Pan Jacek Rożek, Burmistrz Miasta i Gminy Pan Marek Mazur, Radni Rady Miejskiej  Pan – Tadeusz Kaczak i Pan Mirosław Serwan oraz Komendant Miejsko-Gminnego ZOSPRP w Baranowie Sandomierskim – Pan Józef Bereski.

Obchody Dnia Niepodległości zostały w szkole rozpoczęte od uroczystego odśpiewania Hymnu ,,Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie uczniowie klasy VII przybliżyli rys historyczny tego wyjątkowego dla naszego narodu święta. W dalszej części obchodów święta odbył się ,,Bieg dla Niepodległej”, w którym udział wzięli uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz Rodzice, a także zaproszeni goście. Poprzez udział w biegu pokazaliśmy naszą dumę z bycia Polakami oraz doceniliśmy trud i poświęcenie tych, którzy walczyli o wolność.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM BIEGU ZA PROMOWANIE IDEI NIEPODLEGŁOŚCI!

źródło: M. Cichoń 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Jolanta Koper
Osoba aktualizująca
Jolanta Koper
Data wytworzenia
29.11.2023
Data publikacji
29.11.2023
Data modyfikacji
29.11.2023