Masz 25 lat – wykonaj cytologię! Masz 45 lat – wykonaj mammografię! Cytomammobus Fundacji SOS Życie w Skopaniu.

Coraz więcej mówi się i pisze, że badania profilaktyczne są bardzo ważne, ale nie przybywa kobiet, które regularnie się badają. Jaki jest powód? Dwa główne nowotwory: rak piersi i rak szyjki macicy we wczesnym stadium nie dają żadnych objawów, tylko cytologia i mammografia może wykazać groźną zmianę. Dlatego warto zbadać się w CytoMammobusie Fundacji SOS Życie w Skopaniu.

Od 31 stycznia do 2 lutego obok Domu Kultury w Skopaniu badania wykona doświadczony personel medyczny. Wystarczy zadzwonić pod numer 17 582 40 60 i umówić się wcześniej, na konkretną godzinę, aby nie czekać w kolejce. Do akcji zaprasza Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierskiego.

Cytologię będzie pobierała wykwalifikowana położna – zapraszamy szczególnie młode kobiety po 25 roku życia. Wydłużono wiek kobiet i panie aż do 64 lat mogą skorzystać z bezpłatnej cytologii. Mammografia bezpłatnie dla pań od 45 aż do 74 lat. Uprawnienia są weryfikowane przed rejestracją.

Wszystkie Panie zainteresowane wykonaniem badań profilaktycznych prosimy o bezpośredni kontakt z Rejestracją pod numerem 17 582 40 60, aby umówić się na konkretną godzinę – rejestracja czynna od g. 8:00 – 18:00 codziennie.

Badania finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia. CytoMammobus Fundacji SOS Życie z Mielca to mobilna przychodnia, która zapewnia kompleksowość opieki i jakość badań.

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Jolanta Koper
Osoba aktualizująca
Jolanta Koper
Data wytworzenia
26.01.2024
Data publikacji
26.01.2024
Data modyfikacji
26.01.2024