Uczniowie z Zespołu Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim od 7 lat oszczędzają w Szkolnej Kasie Oszczędności SKO we współpracy z bankiem PKO BP w Tarnobrzegu. Na swoich kontach oszczędnościowych zgromadzili niebagatelną kwotę 15 tysięcy złotych!

W ramach SKO oprócz systematycznego oszczędzania uczniowie mają możliwość brania udziału w konkursach czy wycieczkach edukacyjnych. W tym roku szkolnym tematem przewodnim działalności w SKO było przygotowanie uczniów do założenia własnej firmy w przyszłości. W ramach projektu pt. „Moja własna firma” tworzyli prace konkursowe prezentujące pomysły na własny biznes. Odbyła się również wizyta w banku, podczas której dowiedzieli się skąd pozyskać fundusze na rozpoczęcie własnej działalności, a dzięki gościnności firmy Zakładu Obrotu Towarami Sp. Z.o.o w Sandomierzu dowiedzieli się jak funkcjonuje firma od wewnątrz i obejrzeli linię produkcyjną.

Wszystkie podjęte tegoroczne działanie podsumowuje dyrektor szkoły Marek Kosior. „W naszej szkole staramy się kształcić uczniów ku kompetencjom”. „Chcemy, by oprócz wiedzy zdobyli podstawowe umiejętności życiowe– dodaje opiekun SKO pani Joanna Józwik.

 

Źródło: ZSziP Baranów Sandomierski

 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Kamila Sabo
Osoba aktualizująca
Kamila Sabo
Data wytworzenia
04.07.2023
Data publikacji
04.07.2023
Data modyfikacji
04.07.2023