W Zespole Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim można podziwiać wspaniałą wystawę pn. ,,Baranów Sandomierski w dawnej fotografii”.

Jak to się zaczęło?

W ubiegłym roku do Dyrektora Zespołu Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim dotarł list dawnego ucznia szkoły z lat II wojny światowej. Autor listu p. Tadeusz Kaczmarek – wysiedleniec, który mieszkał w latach czterdziestych ubiegłego wieku przy ul. Zamkowej, przysyłał wraz z listem starą fotografię swojej klasy. Zdjęcie grupowe uczniów wraz z nauczycielką p. Elżbieta Madej, było wykonane w czerwcu 1944 roku, obok Kościoła
w Baranowie Sandomierskim.

Warto to w pokazać…!

Przesłany list, był początkiem pomysłu Dyrektora szkoły p. Marka Kosiora na stworzenie zbioru zdjęć ukazujących miasto Baranów Sandomierski  i jego okolice na przestrzeni dziejów.  Dzięki temu powstała wystawa dawnych fotografii, która opracowała p. Renata Alberska – nauczycielka plastyki baranowskiej placówki.

Fotografie pokazują nie tylko zabytki i zakątki naszej Gminy, ukazują także sceny rodzajowe i to właśnie te wzbudzają największy zachwyt, a odwiedzający wystawę ochoczo odszukują na zdjęciach znajome twarze.

Serdecznie zapraszamy !

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
04.07.2022
Data publikacji
04.07.2022
Data modyfikacji
04.07.2022