Biblioteka działająca przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania promującą czytelnictwo i klasykę literatury polskiej, która organizowana jest od 2012 roku i odbywa się pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej.

Lekturą tegorocznej edycji były ,,Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Narodowe Czytanie 2022 odbyło się 9 września na baranowskim rynku, który zgromadził liczną publiczność.

Wybrane ballady genialnie zinterpretowali licznie przybyli, zaproszeni goście. Wiersze czytane były przez: burmistrza – Marka Mazura, jego zastępcę – Marka Barszcza, prezes Zamku w Baranowie Sandomierskim – Kamilę Piech, prezesa Zakładu Produkcji Wody Pitnej w Baranowie Sandomierskim – Dariusza Chemela, kierownika GZUP w Baranowie Sandomierskim – Tomasza Solarskiego, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku – Teresę Żygułę, dyrektora Zespołu Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim – Marka Kosiora, rękodzielniczkę i artystkę – Marię Świerczyńską, Lasowiaczki – Zofię Wydro i Barbarę Sroczyńską, dzieci i młodzież z Zespołu Szkół i Placówek w Baranowie Sandomierskim, podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Knapach, a także przez dyrektora i pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Baranowie Sandomierskim.

 

Podczas spotkania można było własnoręcznie przybić pamiątkową pieczęć na przyniesionym egzemplarzu książki, złożyć podpis na pamiątkowej tablicy, zakupić książkę za przysłowiową cegiełkę, a także otrzymać słodki upominek i podziękowanie.

Także biblioteka w Dąbrowicy przyłączyła się do akcji Narodowego Czytania 2022. Tutaj wspólnie czytały dzieci z klas I, II i III z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dąbrowicy wraz z nauczycielami oraz zaproszeni czytelnicy.

 

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy wzięli udział w tej pięknej akcji i zapraszamy za rok !

 

Źródło: https://kulturalia.pl/wspaniale-interpretacje-ballad-i-romansow-zaprezentowane-na-baranowskim-rynku-i-w-dabrowicy/ 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Kamila Sabo
Osoba aktualizująca
Kamila Sabo
Data wytworzenia
12.09.2022
Data publikacji
12.09.2022
Data modyfikacji
12.09.2022