12 września 2021 r. w Kościele Parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ślęzakach społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Ślęzakach zgromadziła się, aby w szczególny sposób świętować beatyfikację swojego Patrona.

O godzinie 11.00 wprowadzeniem sztandaru rozpoczęto uroczystość. Wszyscy zgromadzeni wraz ze szkolnym zespołem muzycznym odśpiewali hymn „O niezłomny Prymasie Tysiąclecia”, a uczniowie kl. I-III z dumą trzymali w rękach biało-czerwone chorągiewki, by wyrazić w  sposób szczególny radość i szczęście z tak podniosłego wydarzenia. Wdzięczność z owocnej pracy duszpasterskiej Czcigodnego Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego była motywem przewodnim wierszy pisanych przez uczniów szkoły na tę okazję i przez nich wyrecytowanych. Ponadto zostały przybliżone najważniejsze fakty z życia Prymasa Tysiąclecia, a także droga ku prawdziwej odnowie życia zawarta w „ABC Społecznej Krucjaty Miłości”.

Dlatego cała społeczność szkolna wpatrzona w oblicze Patrona w tym szczególnym dniu i w Roku Kardynała Stefana Wyszyńskiego postawiła sobie za cel pracę nad sobą dla dobra drugiego człowieka i Ojczyzny.

Na koniec montażu odśpiewano jeszcze raz słowa pieśni ks. Rafała Jaworskiego, który to jest autorem tekstu i muzyki pieśni, która stała się oficjalnym hymnem szkoły w Ślęzakach.

„Moja kochana Ojczyzno

Dziś z nieba modlę się za Ciebie

Ufajcie Bogu to z nim zwyciężycie,

Z Maryją siebie i świat przemienicie.

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
21.09.2021
Data publikacji
21.09.2021
Data modyfikacji
21.09.2021