Vistuliada to kajakowa podróż Wisłą – najdłuższą rzeką płynącą od źródeł do ujścia na terytorium jednego państwa Zjednoczonej Europy. Jest też niemal tysiąckilometrową wędrówką przez historię i kulturę Polski.

Kolejna edycja spływu pozwala nie tylko aktywnie spędzić czas z wiosłem w ręku, ale także, a może przede wszystkim, poznać przyrodę oraz dziedzictwo historyczne i kulturowe nadwiślańskich miejscowości. Płynąc Królową Polskich Rzek uczestnicy odwiedzają pobliskie zabytki i odkrywają wiele miejscowych atrakcji itp.

Jak wspominają organizatorzy: W 2021 r. popłyniemy górną i środkową Wisłą – od wycieczki (pieszej) do źródeł Wisły na Baraniej Górze zaczynając. Wiosłować zaczniemy powyżej „km 0” szlaku żeglownego, w drodze do Krakowa pokonując większość śluz Kaskady Górnej Wisły. Z Sandomierza, Małopolski Przełom Wisły poprowadzi nas, przez Kazimierz Dolny i malowniczą Dolinę Środkowej Wisły, do Warszawy.

Spływ kajakowy Vistuliada 2021 odbywać się będzie w trzech etapach:

  • ETAP I: 10-16 lipca – Bieruń Nowy – Kraków (65,6 km)
  • ETAP II: 16 – 24 lipca – Kraków – Sandomierz (194,4 km)
  • ETAP III: 24 – 31 lipca – Sandomierz – Warszawa (242,5 km)

Kajakarze odwiedzą również Baranów Sandomierski. Już 22 lipca, podczas  II etapu wiślanej przygody kajakarze zagoszczą w naszym mieście.

 

źródło: http://www.vistuliada.pl/index.htm

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
08.07.2021
Data publikacji
08.07.2021
Data modyfikacji
08.07.2021