W ostatnim czasie zakończono realizację zadnia dotyczącego „Utworzenie miejsca integracji i aktywizacji społecznej poprzez rewitalizację placu zabaw wraz z pomnikiem pamięci w miejscowości Skopanie”. Jakich zmian dokonano ? 

W ramach w/w zadania w centrum miejscowości Skopanie przeprowadzono szereg prac związanych
z rewitalizacją placu zabaw i nieopodal znajdującego się pomnika pamięć.

Zacznijmy od początku… Dotychczasowe, drewniane ogrodzenie placu zabaw było w bardzo złym stanie technicznym i wymagało natychmiastowej wymiany. Dlatego podjęto prace w ramach których wykonano nowe ocynkowane, malowane proszkowo ogrodzenie.

Ponadto wokół pomnika pamięci ofiar II wojny światowej wyrównano istniejącą kostkę brukową, co zdecydowanie poprawiło jego estetykę. Zamontowano także nowy aluminiowy maszt z flagą, który nadał patriotycznego charakteru obiektowi pamięci historycznej.

Zadanie zrealizowane w ramach Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021-2025 przyczyniło się nie tylko do poprawy estetyki tego miejsca, lecz przede wszystkim mieszkańcy zyskali bezpieczne miejsce integracji
i upamiętnili ważny symbol, który zapisał się w historii miejscowości.

Całkowity koszt inwestycji to 38 484,00 zł, z czego 12 000,00 zł stanowiło dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
31.10.2022
Data publikacji
31.10.2022
Data modyfikacji
31.10.2022