Patriotyczny Gminny Turniej Piłki Nożnej został zorganizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dąbrowicy. Sportowej rywalizacji towarzyszyło szereg elementów, które przypominały o przypadającej w tym roku 231 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W 2022 r. przypada 231 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Konstytucję uchwalił Sejm Czteroletni, zwany Wielkim (1788-1792). Była to pierwsza konstytucja w Europie i druga na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych. Z okazji tej rocznicy w dniu 5 maja br. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dąbrowicy zorganizował Patriotyczny Gminny Turniej Piłki Nożnej ,który odbywał się pod honorowym  patronatem Burmistrza Miasta
i Gminy w Baranowie  Sandomierskim.

Wydarzenie sportowo-patriotyczne  zgromadziło  drużyny z terenu naszej Gminy. Imprezę rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem hymnu Polski i akademią przypominającą wydarzenia z przed 231 lat. Turniej odbywał się na boisku Orlik, który na tę okazję został udekorowany polskimi flagami i tablicami z informacjami o charakterze patriotycznym. Podczas sportowego przebiegu turnieju uczestnicy korzystali z napojów i poczęstunku, a każda z drużyn otrzymała nagrody rzeczowe w tym piłki, długopisy z logo naszej Gminy i dyplomy. Wręczono również puchary za pierwsze  trzy miejsca.

Dobra impreza i świetna rywalizacja sportowa w duchu patriotycznym przyniosła drużynom następujące wyniki końcowe :

I miejsce – SP w Woli Baranowskiej

II miejsce – SP w Dąbrowicy

III miejsce –SP w Baranowie Sandomierskim

IV miejsce –SP w Ślęzakach

Najlepszym zawodnikiem turnieju, który otrzymał nagrodę ufundowaną przez Dyrektora ZSzP w Dąbrowicy okazała się  zawodniczka SP w Dąbrowicy – Flawia Polek .Organizatorzy serdecznie dziękują panu Burmistrzowi za honorowy patronat i finansowe wsparcie wydarzenia, a uczestnikom turnieju serdecznie gratulują udziału i sportowej rywalizacji.

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
10.05.2022
Data publikacji
10.05.2022
Data modyfikacji
11.05.2022