Czym zajmują się pracownicy Urzędu? Kto pomoże w remoncie przedszkola? A do kogo mamy się zgłosić żeby umówić się na wizytę do Burmistrza? Tego wszystkiego dowiedzieli się najmłodsi mieszkańcy odwiedzając Urząd Miasta i Gminy.

W dniu dzisiejszym siedzibę Urzędu Miasta i Gminy Baranów Sandomierski odwiedzili przedszkolaki z Baranowa Sandomierskiego. Wizyta była ciekawą przygodą dla najmłodszych mieszkańców naszej Gminy. Podczas spotkania sam Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Marek Mazur oprowadził grupę po Urzędzie i wraz z pracownikami przedstawił, czym zajmują się pracownicy na poszczególnych stanowiskach.

Odwiedzili m.in. Referat Inwestycji, gdzie z zaciekawieniem słuchali informacji dot. położenia Gminy i poszczególnych miejscowości, a także zabytków i ważnych budowli znajdujących się na terenie Gminy.  Nie zabrakło tematu dot. baranowskiej szkoły, która jest obecnie remontowana. Największą radość wzbudziła wśród dzieci wizyta w gabinecie Burmistrza!  To tam podkreślali, że bardzo im się podoba.

W Referacie Finansów, z Panią Skarbnik debatowali o zakupie nowych zabawek do Przedszkola.  Odwiedzili również pokój Komendanta Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Baranowie Sandomierskim i Referat Rolnictwa, gdzie przedszkolaki bezbłędnie odpowiadały na pytania pracowników  dot. m.in. segregacji śmieci.

Zdecydowanie najbardziej przedszkolakom podobało się stanowisko Burmistrza, bo wśród grupy podczas dzisiejszego spotkania mogliśmy wytypować przynajmniej trzy osoby zainteresowane tym  stanowiskiem. 😉

Ponadto z ust najmłodszych padło wiele ciekawych propozycji dot. inwestycji w naszej Gminie, m.in. chcieliby nowy plac zabaw i basen.

Na zakończenie ”wycieczki” po Urzędzie, Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Marek Mazur przekazał odwiedzającym skromne upominki na pamiątkę wizyty w Urzędzie Miasta i Gminy.

 

Podmiot publikujący
Gmina Baranów Sandomierski
Osoba publikująca
Magdalena Pluta
Osoba aktualizująca
Magdalena Pluta
Data wytworzenia
08.04.2022
Data publikacji
08.04.2022
Data modyfikacji
08.04.2022